Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ścieżka do przystanku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Rzeszów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joanna

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 8:49 am    Temat postu: ścieżka do przystanku Odpowiedz z cytatem

Panie Michale, a ja mam pytanie, czy jako radny osiedla może Pan zająć się sprawą ścieżki w kierunku przystanku. Czy naprawde nie mozna tam wyłozyć płyt, czy tez w inny sposób zabezpieczyć? Jak ścieżka wygląda, wszyscy widzą. Dziś zamarzła, ale w ostatnich kilku dniach, jak nie tygodniach, chodzimy po blocie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 11:49 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę zadzwonić w pierwszej kolejności do Spółdzielni i zapytać do kogo należy teren, przez który przebiega ta ścieżka (odpowiedź można umieścić na forum). Jeżeli to teren miasta wtedy sporządzimy pismo, które Rada Osiedla zaopiniuje i wyśle do organu, który zarządza tego typu sprawami. Natomiast jeżeli teren jest własnością spółdzielni to tylko Zodiak może podjąć jakiekolwiek działania. My mieszkańcy możemy zwrócić się z prośbą o zrobienie takiej drogi (nawet jako rozwiązania tymczasowego).
Powrót do góry
joanna

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Michale, Pan jest niejako moim przedstawicielem, dlatego liczyłam, że to Pan zadzwoni do spółdzielni (a może już Pan zadzwonił i ma Pan rozeznaną sprawę).
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajmy, Michał jest administratorem forum a nie przedstawicielem osiedla Smile My jako mieszkańcy mamy wszyscy dokładnie takie samo prawo dochodzenia własnych praw i składania propozycji zmian. Joanno, telefon od Ciebie będzie miał taką samą "moc" jak telefon od Michała. Numery są ogólnodostępne. Gdyby po rozmowie się okazało, że potrzebna będzie dodatkowo opinia/poparcie innych mieszkańców wówczas napisz tutaj i z pewnością zbierze się odpowiednia grupa zainteresowanych.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuszna inicjatywa, na początek wystarczyłby zwykłe płyty chodnikowe/betonowe. Kiedyś ten teren i tak będzie zabudowany.
Powrót do góry
joanna

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Pawle
Być może niesłusznie założyłam, że Pan Michał jest członkiem radny osiedla. (do dzisiaj byłam przekonana, ze tak jest). Bo tylko wówczas mogę uznać za słuszną i zasadną jego odpowiedź typu: niech Pani zadzwoni do spółdzielni i się dowie sama, a potem poinformuje rade osiedla o poczynionych ustaleniach. Po prostu myślałam, że jako mieszkanka tego osiedla od kilku lat mogę zgłosić problem członkowi rady i "zawrócić" mu nim głowę.
Może ktoś z rady osiedla czyta to forum i poza mną zadzwoni do spółdzielni/urzędu miasta oraz poczyni ustalenia co do stanu prawnego gruntu i możliwości utwardzenia ścieżki. I poinformuje o tym na niniejszym forum. Pozdrawiam
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba dzwonić/zgłaszać/pytać. Ja kilkakrotnie zgłaszałem nierówności chodnika wokół bloków 6 i 8 - zostały naprawione po 2-3 miesiącach.

Ogólnie nie mamy co narzekać. Wiele spraw sami ogarniają (zepsute latarnie, nie działające oświetlenie w parkingu, pęknięte płytki na klatkach itp drobne usterki)

Pasuję ogarnąć jeszcze sprawę tego chodnika do Lubelskiej, przy okazji tych zarośli przez które wieczorem strach przechodzić oraz oświetlenia ul.Gromskiego - to już sprawa miasta (świeci się jedynie 1/3 latarni)
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 11:49 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"joanna" owszem jestem radnym osiedla Staromieście (przypominam że jest to społeczne stanowisko, nie płatne a dodam że z naszego osiedla Staromieście Ogrody na głosowanie przyszło chyba tylko 5 osób, a na zebrania otwarte nigdy nikogo nie było, na tyle bloków) ale nie do mnie należą takie zadania jak dzwonienie czy chodzenie gdziekolwiek. Właśnie obowiązkiem mieszkańca w sytuacji zaistniałego problemu jest rozeznanie takiej sprawy, a ja w odpowiedzi na pani posta nakierowałem panią co robić. Poza tym jeżeli grunty w pani sprawie jednak należą do miasta to powinna się pani zgłosić na zebranie rady osiedla i przedstawić problem a nawet zebrać podpisy od mieszkańców zainteresowanych i popierających propozycję zrobienia drogi (bo mogą być osoby przeciwne takim inwestycjom). Tak to działa, każdy ma jakieś obowiązki i jakby radni zajmowali się wszystkimi takimi sprawami to musielibyśmy się z pracy zwolnić Smile Nie ukrywam że pomysły mieszkańców są naprawdę trafne a niestety Rada Osiedla ma tylko moc opiniodawczą. Zapraszam na zebranie rady, można przedstawić swoje propozycje i pomysły.

A wracając do pani propozycji budowy chodnika w stronę przystanku, super sprawa, popieram i naprawdę wystarczyło zadzwonić do spółdzielni dla rozeznania a później popytać sąsiadów z bloku czy popierają pani pomysł a ja resztą bym się zajął. Można stworzyć ankietę na forum, kto byłby za taką inwestycją i kto by się pod tym podpisał i nie trzeba nigdzie w sumie chodzić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Rzeszów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: